Skansen w Osieku nad Notecią

Dnia 13 maja 2026 r. wychowankowie naszego ośrodka uczestniczyli w wycieczce historycznej do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią. Nieletni mieli okazję zobaczyć miejsca zamieszkania ludzi na wsi sprzed 200 lat, wystrój izb mieszkalnych, meble, sprzęty do prac rolniczych i codziennego użytku. Oglądali dawny sklep, młyn, karczmę, zakład szewski, konną straż pożarną. Podczas zwiedzania pani przewodnik w ciekawy sposób opowiadała o życiu tamtych ludzi i ich zwyczajach. Po spacerze przyszedł czas na odpoczynek przy smakołykach swojskiej roboty: pysznym chlebie z masłem oraz  kawie zbożowej, które otrzymaliśmy od miłych pań z obsługi.

A.Z. i J.M.

Autor: Redakcja