Udział w spotkaniu pt. „Szlakiem piękna – Chile, Boliwia, Peru”

W dniu 12.05.2026 r. wychowankowie OOW w Kcyni wzięli udział w spotkaniu pt.
„Szlakiem piękna – Chile, Boliwia, Peru”. Wydarzenie odbyło się w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni. Gośćmi inicjatywy byli pasjonaci podróży, Państwo Jadwiga i Bogdan Jelinkowie.

Zgromadzona publiczność przeniosła się w fascynujący świat Ameryki Południowej. Podczas prezentacji uczestnicy zobaczyli m.in. zachwycające krajobrazy pustyni Atakama, bezkresne solniska Boliwii, majestatyczne Andy oraz pełne historii miasta i ślady dawnych cywilizacji Peru. Nie zabrakło opowieści o lokalnej kulturze, codziennym życiu mieszkańców, tradycjach, kuchni oraz niezwykłych spotkaniach w drodze.

Był to wieczór pełen inspirujących zdjęć, ciekawostek i podróżniczych emocji – dla wszystkich, którzy kochają świat, marzą o dalekich wyprawach lub po prostu chcą na chwilę przenieść się w miejsca zachwycające swoim pięknem.

L.K.R.

Autor: Redakcja