Konkurs „Ojczyzna malowana sercem”
Pod koniec kwietnia w szkołach placówki, w ramach obchodów Świąt Majowych oraz Święta Polskiej Plastyki został ogłoszony konkurs plastyczny pn. „Ojczyzna malowana sercem”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu plakatu i przedstawieniu w nim piękna Polski, jej tradycji, symboli narodowych, historii lub miejsca bliskiemu sercu uczestnika. Rozstrzygnięcie przedsięwzięcia nastąpiło 15 maja; najlepsze prace zostały wyróżnione pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami pieniężnymi.
Uczniowie chętnie zaangażowali się w wykonanie pięknych plakatów z motywami czerwonych maków, białego orła w koronie, konturów Polski, biało-czerwonych flag, warszawskiej syrenki czy Wawelu. Przy okazji zostały przypomniane wychowankom najważniejsze wydarzenia oraz osoby związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Nieletni wzięli także udział w przygotowaniu tematycznej gazetki.
A.Z.
Autor: Redakcja