Wycieczka do pizzerii w Kcyni

W dniu 19.05.2026 r.  wychowankowie naszej placówki uczestniczyli w wyjściu integracyjno–rekreacyjnym po mieście Kcynia. Celem wycieczki było wspólne spędzenie czasu, doskonalenie umiejętności funkcjonowania w przestrzeni publicznej oraz kształtowanie właściwych postaw społecznych.

Podczas spaceru uczestnicy mieli okazję poznać najważniejsze miejsca w centrum miasta, odwiedzić rynek oraz obserwować codzienne życie mieszkańców. W trakcie wyjścia wychowankowie mogli również zrobić drobne zakupy, ucząc się przy tym odpowiedzialnego gospodarowania własnymi środkami finansowymi oraz właściwego zachowania w miejscach publicznych.

Zwieńczeniem wycieczki był wspólny pobyt w pizzerii, gdzie przy posiłku panowała miła i spokojna atmosfera sprzyjająca rozmowom oraz integracji grupy. Tego typu inicjatywy
są ważnym elementem procesu wychowawczego, ponieważ uczą współpracy, samodzielności oraz wzajemnego szacunku.

Wyjście przebiegło bezpiecznie i zgodnie z założonym planem, a uczestnicy wrócili
w dobrych humorach i z pozytywnymi wrażeniami.

Ł.M.

Autor: Redakcja